YOUTH: U.S. Youth Soccer Thanksgiving Interregional Boys ODP Rosters

Boys 1989

Region 1

Matthew Brutto (Warrington, PA), Drew Kotler (Wynnewood, PA), Nirav Kadam Germantown, MD), Jeffeay Leach (New Canaan, CT), Andreas Chronis (Bayside, NY), Lucas Swertloff (Brooklyn, NY), John Tardy (Staten Island, NY), Stefan Lundberg (Lower Burrell, PA), Eathan Morrow (Shelburne, VT), Samuel Petrone (Glen Rock, NJ), Joseph Sorrentino (Hamilton, NJ), Nicholas Orozco (Moseley, VA), Tyler Cyrus (Virginia Beach, VA), Jesse Rodriguez (Washington, DC), Mark Wysocki (Waldorf, MD), Matthew Kassel (Bridgewater, NJ), Andrew Giallombardo (Manalapan, NJ), Steven Morales (Farmingdale, NY).

Region 2

Jeremy Clark (Sterling Heights, MI), Matthew Walker (Grand Blanc, MI), Troy Blewitt (Carmel, IN), Matthew Cebula (Grand Rapids, MI), Andrew Duran (Mokena, IL), Douglas Ferner (Bloomfield Hills, MI), Patrick Gibson (Westerville, OH), Colin Givens (Troy, MI), Isai Lemus (Chicago, IL), Raphael Martinez (Portage, IN), Aaron Nichols (Woodstock, IL), Luke Norman (Rochester, MI), Lance Rozeboom (Walker, IA), Tucker Sindlinger (Cedar Rapids, IA), Ben Sippola (Mahtomedi, MN), Joshua Thiermann (Stoughton, WI), Spencer Thompson (Shelby Twp, MI), Casey Townsend (Traverse City, MI).

Region 3

Josimer Altidore (Boca Raton, FL), Bryan Arguez (West Bradenton, FL), Connor Barbaree (Marietta, GA), Enrique Barrientos (Plano, TX), Joey Bendik Marietta, GA), Cameron Brown (Garland, TX), Steven Cabas (Miami, FL), Michael Canard (Gainesville, FL), Jonathan Collier (Fayetteville, GA), Andres Cuero (Austin, TX), Greg Eckhardt (Orange Park, FL), Kaoru Forbess (Benton, AR), Ross Kelly (Sugar Land, TX), Miles Kruzich (Lewisville, TX), Walter Madrid (Austin, TX), Matthew Pahde (Cordova, TN), Salvadore Rojo (Houston, TX), Anthony Wallace (St. Petersburg, FL).

Region 4

Michael McNeill (Oakdale, CA), Austin Guerrero (Chula Vista, CA), Ryan Aweida (Broomfield, CO), Tyler Krumpe (Torrance, CA), Jesus Santiago (Fresno, CA), Ryan Thomas (Claremont, CA), Young Hoon Kim (Irvine,CA), Jose Gonzalez (Soquel, CA), Guiseppe Carotenuto (Scottsdale, AZ), Andrew Weideman (San Ramon, CA), Raymundo Reza (Denver, CO), Blair Gavin (Scottsdale, AZ), Erik Johnsen (Seattle, WA), Temitayo Akinsanya (Sacramento, CA), Vincent Ocampo (San Diego, CA), Matthew Chavez (Yorba Linda, CA), Joseph Eubanks (Denver, CO), Evan McNiel (Castaic, CA).

Boys 1991

Region 1

Scott Caldwell (Braintree, MA), Kadeem Dacres (Rosdale, NY), Tommaso D'Agostino (Longmeadow, MA), Rafael Diaz (Rockway, NJ), Uwem Etuk (Herndon, VA), Ryan Finley (Lumberton, NJ), Alex Herrera (Arlington, VA), Sacir Hot )Fair Lawn, NJ), Brendan Lafferty (No. Babylon, NY), Bonny Londono (Nutley, NJ), Andrew Lubahn (Erie, PA), Pedro D. Mencia (Honesdale, PA), James Mulligan (Medford, NY), Dominic Parrelli (Brooklyn, NY), Marcus Sherper (Bethlehem, PA), Zarek Valentin (Lancaster, PA), Marby Velasquez (Brentwood, NY), Parker Walsh (Roanoke, VA).

Region 2

Andre' Bezerra (Troy, MI), Keegan Gunderson (Circle Pines, MN), Bobby Adkins (Shelby Twp., MI), Chad Barson (Lewis Center, OH), Ryan Bauer (O'Fallon, MO), Ian Christianson (Cedar Rapids, IA), Michael Cunningham (Grosse Pointe Farms, MI), Joshua Gonyea (Sterling Heights, MI), Kyle Hyland (Bay Village, OH), Abdusalam Ibrahim (Richfield, MN), Brian Klemczak (Livonia, MI), Jesse Ortiz, Jr. (Aurora, IL), Harrison Petts (Zionsville, IN), Mohammad Ramahi (Overland Park, KS), Hamoody Saad (Dearborn, MI), Kofi Sarkodie (Huber Heights, OH), Harrison Shipp (Lake Forest, IL), David Yang (Ann Arbor, MI ).

Region 3

Alvaro Bastidas (N. Lauderdale, FL), Brian Dominguez (Atlanta, GA), Gregory Garza (Grapevine, TX), Luis Herrera (Harlingen, TX Zachary MacMath (St. Petersburg, FL), Camilo Madrinan (Weston, FL), William Mayhew (Concord, NC), Malcolm Miller (Lawrenceville, GA), Nicholas Millington (Raleigh, NC), Jesus Mireles (Mission, TX), Cody Mizell (Woodstock, GA), Christopher Nieto (Dallas, TX), Mario Perez (Brownsville, TX), Aubrey Perry (Ocoee, FL), Alexei Reyes (Dallas, TX), Hasani Sinclair (Coral Springs, FL), Adama Wakai (Charlotte, NC), Cameron Wilder (Kennesaw, GA).

Region 4

Jorge Padilla (South Gate, CA) Jason Dodson (Lake Oswego, OR), Eder Arreola (Chino Hills, CA), Anthony Salciccia (San Jose, CA), Christopher Smith (Chula Vista, CA), Christopher Ortega (Chula Vista, CA), Dersu Abolfathi (Irvine, CA), Michael Roman (Oxnard, CA), Tyler Lunde (Camarillo, CA), Paul Islas (Fresno, CA), Adedoja Akinsanya (Sacramento, CA), James Balba (Torrance, CA), Kevin Cosenza (Las Vegas, NV), Paolo Delpiccolo (Lakewood, CO), James Matern (Spokane, WA), Amobi Okugo (Sacramento, CA), Christian Ramirez (Garden Grove, CA), Jeffrey Strickland (Davis, CA).

Boys 1992

Region 1

Brendan Kazmierski (Rochester, NY), Austin Holbrook (Claymont, DE), Clifford Lyle (Stamford, CT), Justin Orden (Scarsdale, NY), William Poole (Bedford, NH), Dante (Marini (Chaddsford, PA), Lester Dewee (Kensington, MD), James McLaughlin (Malverne, PA), Luke Finkelstein (Peabody, MA), Eden Spinks (Brooklyn, NY), Joshua Vlasich (East Kingston, NH), Frank Saunders (Virginia Beach, VA), Gregory Davis (Jamica Estates, NY), G. Chase Miller (Duncannon, PA), Ethan Harlow (Essex Junction, VT), Denzel Pascoe (Silver Spring, MD), George Velasquez (Union City, NJ).

Region 2

Andrian McAdams (Oberlin, OH), Taylor Reeves (Omaha, NE), Migues Acosta (Joliet, IL), Ryan Buda (Stevens Point, WI), Jacob Bushue (Champaign, IL), Felipe Cortez (Beach Park, IL), Nick DeCoursin (Neenah, WI), Zach Dobey (Lombard, IL), Addison Eck (Springfield, IL), Dylan Mares (Mishawaka, IN), John McDermott (Brookfield, WI), Trent Miller (Rockford, IL), Nicholas Prys (Warren, MI), Bryce Rockwell-Ashton (Ft. Wayne, IN), Jeffrey Rogers (Birmingham, MI), Jordan Tyler (Rochester, MI), Riley Weiner (Muskego, WI), Trevor Wheeler (Arlington Heights, IL).

Region 3

Michael Attal (Tampa, FL), Andrew Craven (Simons Island, FL), Marlan Duran (Dallas, TX), Darvin Ebanks (Macon, GA), Justin Franz (Cedar Park, TX), Joshua Fusan (Wiundermere, FL), Chad Hedlund (Argyle, TX), Alfred Koroma (Southlake, TX), Bryan Levya (Irving, TX), Ruben Lopez (Pflugerville, TX), Nolan McKeever (Lilburn, GA), Ethan Meyer (Carrollton, TX), Alex Molano (Grapevine, TX), Jose Perez (Euless, TX), Dalton Pool (Austin, TX), Sergio Ramirez (Round Rock, TX), Christopher Sendejas (Arlington, TX), Brian Vasquez (Houston, TX).

Region 4

Dennis Sanchez (Albuquerque, NM), Keon Parsa (Woodland Hills, CA), Shawin Berenji (Glendale, CA), Derek Boggs (Sandy, UT), Isaiah Escobedo (Vancouver, WA), Jose Garibay, Jr. (Monroe, WA), Kyle Henderson (Mill Valley, CA), Kovi Konowiecki (Long Beach, CA), Karson Payton (Provo, UT), George Pantelic (Northridge, CA), Oscar Lopez (West Covina, CA), Eric Stephenson (Del Mar, CA), Daniel Castro (Los Angeles, CA), Ricardo Gonzales (San Bernardino, CA), Edson Lemus (Wilmington, CA), Anani Mohamed (San Francisco, CA), Emilio Orozco (Oxnard, CA), Francisco Valdez (Tracy, CA).

Next story loading loading..

Discover Our Publications