Under-20 World Cup on the air

[TELEVISION GUIDE] All matches from the Under-20 World Cup in Colombia will be broadcast live on ESP3.com, and select matches will be available on ESPNU and Galavision. For the Under-20 broadcast schedule ...

Note: ESPNU listings only available through Aug. 3.

GROUP A
July 30 in Bogota
Mali vs. South Korea (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Colombia vs. France (ESPNU, ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 2 in Bogota
France vs. South Korea (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Colombia vs. Mali (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 5 in Cali
France vs. Mali (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 5 in Bogota
Colombia vs. South Korea (ESPN3.com, live, 9 pm ET)

GROUP B
July 30 in Cali
Cameroon vs. New Zealand (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Portugal vs. Uruguay (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 2 in Cali
Uruguay vs. New Zealand (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Portugal vs. Cameroon (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 5 in Cali
Portugal vs. New Zealand (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Aug. 5 in Bogota
Uruguay vs. Cameroon (ESPN3.com, live, 6 pm ET)

GROUP C
July 31 in Manizales
Costa Rica vs. Spain (ESPNU, ESPN3.com, Galavision, live, 4 pm ET)
Australia vs. Ecuador (ESPNU, ESPN3.com, live, 7 pm ET)
Aug. 3 in Manizales
Ecuador vs. Spain (Galavision, live, 6 pm ET)
Australia vs. Costa Rica (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 6 in Pereira
Ecuador vs. Costa Rica (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Aug. 6 in Manizales
Australia vs. Spain (ESPN3.com, live, 6 pm ET)

GROUP D
July 31 in Armenia
Nigeria vs. Guatemala (ESPN3.com, live, 4 pm ET)
Croatia vs. Saudi Arabia (ESPN3.com, live, 7 pm ET)
Aug. 3 Armenia
Saudi Arabia vs. Guatemala (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Croatia vs. Nigeria (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 6 in Pereira
Saudi Arabia vs. Nigeria (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 6 in Armenia
Croatia vs. Guatemala (ESPN3.com, live, 9 pm ET)

GROUP E
July 29 in Barranquilla
Brazil vs.  Egypt (ESPN3.com, Galavision, live, 10 pm ET)
July 29 in Cartagena
Austria vs. Panama (ESPN3.com, live, 6:30 pm ET)
Aug. 1 in Barranquilla
Egypt vs. Panama (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Brazil vs. Austria (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 4 in Barranquilla
Brazil vs. Panama (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 4 in Cartagena
Egypt vs. Austria (ESPN3.com, live, 9 pm ET)

GROUP F
July 29 in Medellin
England vs. North Korea (ESPN3.com, live, 3:30 pm ET)
Argentina vs. Mexico (ESPN3.com, Galavision, live, 6:30 pm ET; ESPNU, July 30, delay, 6:30 pm ET)
Aug. 1 in Medellin
Mexico vs. North Korea (ESPN3.com, Galavision, live, 6 pm ET)
Argentina vs. England (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 4 in Cartagena
Mexico vs. England (ESPN3.com, Galavision, live, 6 pm ET)
Aug. 4 in Barranquilla
Argentina vs. North Korea (ESPN3.com, live, 6 pm ET)

ROUND OF 16
Aug. 9 in Pereira
2B vs. 2F (#37) (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 9 in Cali
1B vs. ACD (#38) (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Aug. 9 in Bogota
1A vs. CDE (#39) (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 9 in Medellin
1F vs. 2E (#40) (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Aug. 10 in Armenia
1D vs. 3BEF (#41) (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Aug. 10 in Manizales
1C vs. ABF (#42) (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Aug. 10 in Barranquilla
1E vs. 2D (#43) (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 10 in Cartagena
2A vs. 2C (#44) (ESPN3.com, live, 9 pm ET)

QUARTERFINALS
Aug. 13 in Bogota
W37 vs. W39 (#45) (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 13 in Cartagena
W38 vs. W40 (#46) (ESPN3.com, live, 6 pm ET)
Aug. 14 in Pereira
W43 vs. W42 (#47) (ESPN3.com, live, 7 pm ET)
Aug. 14 in Cali
W44 vs. W41 (#48) (ESPN3.com, live, 4 pm ET)

SEMIFINALS
Aug. 17 in Pereira
W47 vs. W45 (#49) (ESPN3.com, live, 9 pm ET)
Aug. 17 in Medellin
W48 vs. W46 (#50) (ESPN3.com, live, 6 pm ET)

THIRD-PLACE GAME
Aug. 20 in Bogota
L49 vs. L50 (ESPN3.com, live, 5 pm ET)

FINAL
Aug. 20 in Bogota
W49 vs. W50 (ESPN3.com, Galavision, live, 9 pm ET)

Next story loading loading..