U.S. YOUTH SOCCER: Region II Day 1 & Day 2 (June 25-26)

Under-19 Boys

Day 1

Wings America (Minnesota) 1 West Des Moines Attack (Iowa) 0

Javanon SC (Kentucky) 1 FC Milwaukee (Wisconsin) 0

Scott Gallagher (Missouri) 2 Inter-Cleve. FC (Ohio North) 0

NFC Ozymandius (Nebraska) 4 Sioux Falls United Spitfire (South Dakota) 2

Sockers FC Chicago (Illinois) 3 Team Dayton (Ohio South) 0

Galyans Attack (Kansas) 2 Dynamo Katner (Indiana) 1

Day 2

FC Milwaukee (Wisconsin) 1 West Des Moines Attack (Iowa) 0

Javanon SC (Kentucky) 3 Wings America (Minnesota) 2

NFC Ozymandius (Nebraska) 0 Scott Gallagher 0

Inter-Cleve. FC (Ohio North) 2 Sioux Falls United Spitfire (South Dakota) 0

Team Dayton (Ohio South) 3 Galyans Attack (Kansas) 1

Dynamo Katner (Indiana) 1 Sockers FC Chicago (Illinois) 0

Under-18 Boys

Day 1

Cutters Red (Indiana) 0 Dakota Gold Clash (South Dakota) 0

Chicago Magic (Illinois) 1 Michigan Wolves (Michigan) 0

Vardar (Midwest League -- Michigan) 2 Keliix Intra (Minnesota) 0

Busch SC (Missouri) 4 Javanon SC (Kentucky) 0

Mentor Impact (Ohio North) 4 Urbandale Revolution (Iowa) 0

KC Legends (Kansas) 2 MK New Berlin Titans (Wisconsin) 0

FMI (Wisconsin) 1 Worthington Wolves (Midwest League -- Ohio South) 1

Thunder SC (Ohio South) 3 NFC En Fuego (Nebraska) 0

Day 2

Michigan Wolves (Michigan) 4 Dakota Gold Clash (South Dakota) 0

Chicago Magic (Illinois) 2 Cutters Red (Indiana) 1

Javanon SC (Kentucky) 3 Vardar (Midwest League -- Michigan) 2

Busch SC (Missouri) 4 Keliix Intra (Minnesota) 0

Mentor Impact (Ohio North) 2 MK New Berlin Titans (Wisconsin) 0

KC Legends (Kansas) 3 Urbandale Revolution (Iowa) 1

Thunder SC (Ohio South) 3 Worthington Wolves (Midwest League -- Ohio South) 0

FMI (Wisconsin) 2 NFC En Fuego (Nebraska) 1

Under-17 Boys

Day 1

Dynamo Katner (Indiana) 2 Capital Gold Elite (Nebraska) 2

Cleveland Force Juniors (Ohio North) 2 Ohio FC Extreme (Ohio South) 2

Great Plains Rapids (South Dakota) 1 Valley United Eagles (Minnesota) 1

KCFC Alliance (Kansas) 4 West Des Moines Alliance (Iowa) 0

Sockers FC Chicago (Illinois) 1 Chicago Magic (Midwest League -- Illinois) 1

FC Milwaukee (Wisconsin) 2 Team Dayton (Midwest League -- Ohio South) 2

Michigan Wolves (Michigan) 1 Scott Gallagher (Missouri) 1

Javanon SC (Kentucky) 7 Grand Forks Mutiny (North Dakota) 0

Day 2

Dynamo Katner (Indiana) 4 Cleveland Force Juniors (Ohio North) 1

Ohio FC Extreme (Ohio South) 1 Capital Gold Elite (Nebraska) 0

Team Dayton (Midwest League -- Ohio South) 0 Chicago Magic (Midwest League -- Illinois) 0

Sockers FC Chicago (Illinois) 3 FC Milwaukee (Wisconsin) 0

KCFC Alliance (Kansas) 5 Great Plains Rapids (South Dakota) 1

West Des Moines Alliance (Iowa) 5 Valley United Eagles (Minnesota) 3

Michigan Wolves (Michigan) 10 Grand Forks Mutiny (North Dakota) 0

Scott Gallagher (Missouri) 2 Javanon SC (Kentucky) 0

Under-16 Boys

Day 1

Chicago Magic (Illinois) 7 Eagan Wildcats (Minnesota) 0

KC Legends (Kansas) 6 Internationals (Ohio North) 0

Des Mines Menace (Iowa) 2 Dakota Gold Rage (South Dakota) 0

Vardar (Michigan) 3 FC Milwaukee (Midwest League -- Wisconsin) 2

Busch SC (Missouri) 1 Scott Gallagher (Missouri) 0

Sockers FC Chicago (Midwest League -- Illinois) 4 Dynamo Katner (Indiana) 0

Ambassador SC (Ohio South) 5 West Omaha Gladiator (Nebraska) 1

Javanon SC (Kentucky) 1 Yahara Blue (Wisconsin) 1

Day 2

Chicago Magic (Illinois) 2 Internationals (Ohio North) 0

KC Legends (Kansas) 3 Eagan Wildcats (Minnesota) 1

Des Mines Menace (Iowa) 2 FC Milwaukee (Midwest League -- Wisconsin) 0

Vardar (Michigan) 0 Dakota Gold Rage (South Dakota) 0

Scott Gallagher (Missouri) 4 Dynamo Katner (Indiana) 1

Sockers FC Chicago (Midwest League Illinois) 2 Busch SC (Missouri) 2

Ambassador SC (Ohio South) 4 Javanon SC (Kentucky) 0

Yahara Blue (Wisconsin) 2 West Omaha Gladiator (Nebraska) 0

Under-15 Boys

Day 1

Vardar (Michigan) 3 Carmel United Cosmos (Indiana) 1

Sockers FC Chicago (Midwest League -- Illinois) 6 Azzurri Ajax (Nebraska) 1

Scott Gallagher (Missouri) 3 Arsenal Viva (Nebraska) 3

NCSL Eagles Blue (Ohio South) 3 OSC Sprint (Kansas) 0

Chicago Magic (Illinois) 3 Madison 56ers (Midwest League -- Wisconsin) 1

Internationals (Ohio North) 6 Great Plains Attackers (South Dakota) 2

Wings Nationals (Minnesota) 1 Lexington FC Premier (Kentucky) 0

Cedar Rapids SA (Iowa) 3 Elm Grove Premier (Wisconsin) 3

Day 2

Vardar (Michigan) 5 Azzurri Ajax (Nebraska) 1

Carmel United Cosmos (Indiana) 1 Sockers FC Chicago (Midwest League -- Illinois) 1

Scott Gallagher (Missouri) 4 NCSL Eagles Blue (Ohio South) 0

Arsenal Viva (Nebraska) 1 OSC Sprint (Kansas) 1

Chicago Magic (Illinois) 8 Great Plains Attackers (South Dakota) 0

Internationals (Ohio North) 2 Madison 56ers (Midwest League -- Wisconsin) 1

Cedar Rapids SA (Iowa) 1 Wings Nationals (Minnesota) 0

Elm Grove Premier (Wisconsin) 2 Lexington FC Premier (Kentucky) 1

Under-14 Boys

Day 1

Wings Nationals (Minnesota) 2 Dakota Gold Phantom (South Dakota) 1

Javanon SC (Kentucky) 3 Des Moines Menace (Iowa) 1

Vardar (Michigan) 2 HUSA (Illinois) 1

Internationals (Ohio North) 1 Busch SC (Missouri) 0

KC Legends (Kansas) 2 Rockford Raptors (Illinois) 1

Polonia SC (Wisconsin) 2 NCSL Eagles Blue (Ohio South) 1

Capital Gold Legacy (Nebraska) 2 Indy Burn Eagles (Indiana) 1

Day 2

Wings Nationals (Minnesota) 2 Des Moines Menace (Iowa) 2

Javanon SC (Kentucky) 8 Dakota Gold Phantom (South Dakota) 1

Internationals (Ohio North) 1 Vardar (Michigan) 0

HUSA (Illinois) 2 Busch SC (Missouri) 1

Rockford Raptors (Illinois) 1 NCSL Eagles Blue (Ohio South) 0

Capital Gold Legacy (Nebraska) 2 KC Legends (Kansas) 2

Indy Burn Eagles (Indiana) 1 Polonia SC (Wisconsin) 0

Under-13 Boys

Day 1

Scott Gallagher (Missouri) 3 Dakota Gold Fury (South Dakota) 0

Chicago Magic (Illinois) 9 Red River Elite (North Dakota) 0

Javanon SC (Kentucky) 5 Arsenal United (Nebraska) 0

Michigan Wolves (Michigan) 7 Mequon SC Red (Wisconsin) 0

Ohio FC Mutiny (Ohio South) 5 Everest Soccer Club (Ohio North) 0

Carmel United Inferno (Indiana) 0 KCFC Alliance (Kansas) 0

ISC Force (Iowa) 4 Kickers (Minnesota) 0

Day 2

Chicago Magic (Illinois) 7 Dakota Gold Fury (South Dakota) 0

Scott Gallagher (Missouri) 7 Red River Elite (North Dakota) 0

Michigan Wolves (Michigan) 5 Arsenal United (Nebraska) 0

Javanon SC (Kentucky) 6 Mequon SC Red (Wisconsin) 0

Carmel United Inferno (Indiana) 1 Everest Soccer Club (Ohio North) 0

KCFC Alliance (Kansas) 5 Kickers (Minnesota) 0

Ohio FC Mutiny (Ohio South) 4 ISC Force (Iowa) 0

Under-19 Girls

Day 1

Carmel United Cobras (Indiana) 1 KCFC Alliance (Kansas) 0

Eclipse Select (Illinois) 5 Cleveland FC (Ohio North) 1

JB Marine (Missouri) 5 West Omaha Gladiator (Nebraska) 0

Tsunami Sota (Minnesota) 5 FC Milwaukee (Wisconsin) 0

Ohio Premier (Ohio South) 4 West Des Moines Odyssey (Iowa) 0

Day 2

KCFC Alliance (Kansas) 3 Cleveland FC (Ohio North) 1

Eclipse Select (Illinois) 3 Carmel United Cobras (Indiana) 1

West Des Moines Odyssey (Iowa) 1 West Omaha Gladiator (Nebraska) 1

JB Marine (Missouri) 2 FC Milwaukee (Wisconsin) 1

Tsunami Sota (Minnesota) 1 Ohio Premier (Ohio South) 1

Under-18 Girls

Day 1

Dynamo (Midwest League -- Indiana) 2 Javanon SC (Kentucky) 1

Windy City Pride (Midwest League -- Illinois) 7 KC Chargers (Kansas) 1

West Des Moines En Fuego (Iowa) 2 Ohio Premier (Ohio North) 1

DSA Premier (Ohio South) 3 Twin Cities Fire (Minnesota) 2

Carmel United Commotion (Indiana) 3 Internationals (Ohio North) 0

Busch SC (Missouri) 3 St. Croix Magnuson (Minnesota) 0

Michigan Hawks (Michigan) 4 56'ers Capital Elite (Wisconsin) 2

Eclipse Select (Illinois) 7 Toro Fusion (Nebraska) 0

Day 2

KC Chargers (Kansas) 5 Dynamo (Midwest League -- Indiana) 1

Windy City Pride (Midwest League -- Illinois) 3 Javanon SC (Kentucky) 0

Internationals (Ohio North) 5 Twin Cities Fire (Minnesota) 0

DSA Premier (Ohio South) 4 West Des Moines En Fuego (Iowa) 0

Busch SC (Missouri) 2 Carmel United Commotion (Indiana) 2

Ohio Premier (Ohio North) 3 St. Croix Magnuson (Minnesota) 2

Eclipse Select (Illinois) 4 56'ers Capital Elite (Wisconsin) 0

Michigan Hawks (Michigan) 9 Toro Fusion (Nebraska) 0

Under-17 Girls

Day 1

St. Croix Elite (Minnesota) 8 NKUSC Lasers (Kentucky) 0

Windy City Pride (Illinois) 1 Eclipse Select (Midwest League -- Illinois) 0

FC Milwaukee (Wisconsin) 2 Vardar (Michigan) 0

Ankeny Premier (Iowa) 3 Dakota Gold Inferno (South Dakota) 0

Ohio Elite (Midwest League -- Ohio South) 5 Internationals (Ohio North) 2

Ohio Premier (Ohio South) 4 Arsenal Strikers (Nebraska) 2

JB Marine (Missouri) 6 Michigan Hawks (Michigan) 1

Carmel United Heat (Indiana) 3 KCFC Alliance (Kansas) 0

Day 2

St. Croix Elite (Minnesota) 2 Eclipse Select (Midwest League -- Illinois) 1

Windy City Pride (Illinois) 8 NKUSC Lasers (Kentucky) 0

Ohio Elite (Midwest League -- Ohio South) 2 Arsenal Strikers (Nebraska) 1

Ohio Premier (Ohio South) 4 Internationals (Ohio North) 1

FC Milwaukee (Wisconsin) 3 Dakota Gold Inferno (South Dakota) 0

Ankeny Premier (Iowa) 5 Vardar (Michigan) 1

Carmel United Heat (Indiana) 3 JB Marine (Missouri) 0

KCFC Alliance (Kansas) 2 Michigan Hawks (Michigan) 2

Under-16 Girls

Day 1

Carmel United Cyclones (Indiana) 4 KCFC Alliance (Kansas) 1

NSA (Midwest League -- Illinois) 5 Sparta Velocity (Nebraska) 1

Cup White (Ohio South) 1 Dynamo (Midwest League -- Indiana) 0

Eclipse Select (Illinois) 4 FC Milwaukee (Wisconsin) 1

West Des Moines Storm (Iowa) 0 Ohio Premier (Ohio North) 0

Classics Hammer FC (Ohio South) 3 Tsunami Sota (Minnesota) 2

JB Marine (Missouri) 6 Lexington FC Premier (Kentucky) 0

Vardar (Michigan) 4 Dakota Gold Impact (South Dakota) 0

Day 2

Carmel United Cyclones (Indiana) 3 Sparta Velocity (Nebraska) 0

NSA (Midwest League -- Illinois) 2 KCFC Alliance (Kansas) 2

Eclipse Select (Illinois) 3 Cup White (Ohio South) 0

FC Milwaukee (Wisconsin) 2 Dynamo (Midwest League -- Indiana) 0

Tsunami Sota (Minnesota) 1 West Des Moines Storm (Iowa) 0

Ohio Premier (Ohio North) 3 Classics Hammer FC (Ohio South) 1

JB Marine (Missouri) 1 Dakota Gold Impact (South Dakota) 0

Vardar (Michigan) 5 Lexington FC Premier (Kentucky) 0

Under-15 Girls

Day 1

FC Milwaukee (Wisconsin) 5 KCFC Alliance (Kansas) 0

Carmel Crossfire (Midwest League -- Indiana) 4 JB Marine (Midwest League -- Missouri) 2

Dynamo (Indiana) 1 White Bear SC Excel (Minnesota) 0

Javanon SC (Kentucky) 3 West Omaha Gladiator (Nebraska) 0

Eclipse Select (Illinois) 10 Red River Hammers (North Dakota) 0

Busch SC (Missouri) 6 Dakota Gold Millennium (South Dakota) 0

Michigan Hawks (Michigan) 3 Ohio Premier (Ohio South) 2

Internationals (Ohio North) 3 West Des Moines Royal (Iowa) 0

Day 2

Carmel Crossfire (Midwest League -- Indiana) 3 FC Milwaukee (Wisconsin) 1

KCFC Alliance (Kansas) 1 JB Marine (Midwest League -- Missouri) 1

West Omaha Gladiator (Nebraska) 2 White Bear SC Excel (Minnesota) 1

Dynamo (Indiana) 2 Javanon SC (Kentucky) 1

Busch SC (Missouri) 2 Eclipse Select (Illinois) 1

Dakota Gold Millennium (South Dakota) 2 Red River Hammers (North Dakota) 0

Michigan Hawks (Michigan) 2 Internationals (Ohio North) 0

Ohio Premier (Ohio South) 3 West Des Moines Royal (Iowa) 0

Under-14 Girls

Day 1

Chicago Magic (Illinois) 4 NEOFC (Ohio North) 0

Cedar Rapids SA (Iowa) 3 Carmel United Crusaders (Indiana) 0

SWU Comets (Kansas) 2 Dakota Gold Alliance (South Dakota) 0

FC Milwaukee (Wisconsin) 1 Javanon SC (Kentucky) 0

Coke Wave (Missouri) 2 Tonka United (Minnesota) 0

Classics Hammer FC (Ohio South) 5 Red River Rebels (North Dakota) 0

Michigan Hawks (Michigan) 5 Capital Gold Galaxy (Nebraska) 0

Day 2

Chicago Magic (Illinois) 5 Carmel United Crusaders (Indiana) 1

NEOFC (Ohio North) 3 Cedar Rapids SA (Iowa) 2

Dakota Gold Alliance (South Dakota) 1 Javanon SC (Kentucky) 0

FC Milwaukee (Wisconsin) 2 SWU Comets (Kansas) 2

Tonka United (Minnesota) 4 Red River Rebels (North Dakota) 0

Michigan Hawks (Michigan) 2 Classics Hammer FC (Ohio South) 0

Coke Wave (Missouri) 1 Capital Gold Galaxy (Nebraska) 0

Under-13 Girls

Day 1

Busch SC (Missouri) 7 Capital Gold Sparks (Nebraska) 1

Tsunami Stars (Minnesota) 2 Michigan Hawks (Michigan) 0

Ohio Premier (Ohio North) 1 Carmel United Fire (Indiana) 0

West Des Moines Extreme (Iowa) 2 TC Wild Things (Kentucky) 1

Ohio Elite (Ohio South) 7 Fort Wayne Fever Academy (Indiana) 0

FC Milwaukee (Wisconsin) 2 KC Dynamos (Kansas) 1

Team Chicago (Illinois) 5 Dakota Gold Adrenaline (South Dakota) 0

Day 2

Michigan Hawks (Michigan) 4 Capital Gold Sparks (Nebraska) 0

Tsunami Stars (Minnesota) 1 Busch SC (Missouri) 1

Ohio Premier (Ohio North) 2 West Des Moines Extreme (Iowa) 0

Carmel United Fire (Indiana) 2 TC Wild Things (Kentucky) 1

KC Dynamos (Kansas) 1 Ohio Elite (Ohio South) 0

Fort Wayne Fever Academy (Indiana) 1 Dakota Gold Adrenaline (South Dakota) 0

FC Milwaukee (Wisconsin) 3 Team Chicago (Illinois) 0

Next story loading loading..

Discover Our Publications