Commentary

Soccer on TV

On Monday, Tigres, Mexico's top-drawing women's team, hosts Santos Laguna in Liga MX Femenil

-------------------------

Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices -- online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings. Soccer on TV is updated daily. 

(All times are Eastern unless noted; all games live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)

******************  

MONDAY, March 18
 
UDN
Liga MX Femenil
Tigres-Santos Laguna 10 pm.

ESPN+
English League Two
Mansfield Town-Lincoln City 3:40 pm.
 
******************
 
TUESDAY, March 19
 
beIN SPORTS
Copa Sudamericana
Union Espanola-Mushuc Runa 6 pm.
Deportivo Municipal-Colon 8:20 pm.
 
beIN SPORTS en ESPANOL
Copa Sudamericana
Union Espanola-Mushuc Runa 6 pm.
Deportivo Municipal-Colon 8:20 pm.
 
******************
 
WEDNESDAY, March 20
 
beIN SPORTS
Copa Sudamericana
Union-Ind. Del Valle 8:20 pm.
 
beIN SPORTS en ESPANOL
Copa Sudamericana
Union-Ind. Del Valle 8:20 pm.
 
ESPN3
Men's International Friendlies
Wales-Trinidad & Tobago 3:30 pm.
Germany-Serbia 3:30 pm.
USL Championship
New Mexico United-Tulsa 9 pm.
 
******************
 
THURSDAY, March 21
 
beIN SPORTS
Copa Sudamericana
Dep. Antofagasta-Fluminense 6 pm.
Rionegro Aguilas-Oriente Petrolero 8:20 pm.
 
ESPN2
Men's International Friendly
USA-Ecuador 8 pm.
 
beIN SPORTS en ESPANOL
Copa Sudamericana
Mont. Wanderers-Sport Huancayo 6 pm.
Rionegro Aguilas-Oriente Petrolero 8:20 pm.

UDN
European Championship Qualifying
Belgium-Russia 3:30 pm.
Men's International Friendly

USA-Ecuador 8 pm.

UNIMAS
International Friendly
USA-Ecuador 8 pm.

CONCACAF GO
Concacaf Nations League Qualifying
British Virgin Islands-St. Kitts and Nevis 3 pm. 
St. Vincent & Grenadines-Bonaire 3 pm. 
 
ESPN3
European Championship Qualifying
Kazakhstan-Scotland 11 am.
Cyprus-San Marino 1 pm.
Kosovo-Denmark 2 pm.
Belgium-Russia 3:30 pm.
Slovakia-Hungary 3:30 pm.
Israel-Slovenia 3:30 pm.
Macedonia-Latvia 3:30 pm.
Northern Ireland Estonia 3:30 pm.
Croatia-Azerbaijan 3:30 pm.
Austria-Poland 3:30 pm.
Netherlands-Belarus 3:30 pm.

UNIVISION DEPORTES en VIVO
European Championship Qualifying
Kazakhstan-Scotland 11 am.
Cyprus-San Marino 1 pm.
Kosovo-Denmark 2 pm.
Slovakia-Hungary 3:30 pm.
Israel-Slovenia 3:30 pm.
Northern Ireland Estonia 3:30 pm.
Croatia-Azerbaijan 3:30 pm.
Austria-Poland 3:30 pm.
Netherlands-Belarus 3:30 pm.
 
******************
 
FRIDAY, March 22
 
beIN SPORTS
Men's International Friendly
Argentina-Venezuela 4:20 pm.
 
ESPNEWS
European Championship Qualifying
England-Czech Republic 3:30 pm.
 
beIN SPORTS en ESPANOL
Men's International Friendly
Argentina-Venezuela 4:20 pm.

UDN
European Championship Qualifying
Bulgaria-Montenegro 1 pm.
Portugal-Ukraine 3:30 pm.
Men's International Friendly
Mexico-Chile 9:30 pm.

UNIMAS
European Championship Qualifying
Portugal-Ukraine 3:30 pm.
Men's International Friendly
Mexico-Chile 9:30 pm.

CONCACAF GO
Concacaf Nations League Qualifying
Anguilla-U.S. Virgin Islands 3 pm. 
St. Lucia-Aruba 6 pm. 
Cayman Islands-Montserrat 6:30 pm. 

ESPN3
European Championship Qualifying
Bulgaria-Montenegro 1 pm.
Andorra-Iceland 3:30 pm.
Albania-Turkey 3:30 pm.
Luxembourg-Lithuania 3:30 pm.

ESPN+
European Championship Qualifying
Moldova-France 3:30 pm.
Portugal-Ukraine 3:30 pm.

UNIVISION DEPORTES en VIVO
European Championship Qualifying
Andorra-Iceland 3:30 pm.
Albania-Turkey 3:30 pm.
Luxembourg-Lithuania 3:30 pm.
Moldova-France 3:30 pm.
England-Czech Republic 3:30 pm.
 
******************
 
SATURDAY, March 23

ESPNEWS
European Championship Qualifying
Spain-Norway 3:30 pm.

ESPN DEPORTES
Liga Ascenso
Dorados-Juarez 10:50 am.

UDN
European Championship Qualifying
Georgia-Switzerland 9:50 am.
Sweden-Romania 12:50 pm.
Spain-Norway 3:30 pm.
Major League Soccer
FC Dallas-Colorado 5:30 pm.

UNIMAS
European Championship Qualifying
Spain-Norway 3:30 pm.
Major League Soccer
FC Dallas-Colorado 5:30 pm.

ESPN3
European Championship Qualifying
Georgia-Switzerland 9:50 am.
Sweden-Romania 12:50 pm.
Gibraltar-Ireland 12:50 pm.
Malta-Faroe Islands 12:50 pm
Liechtenstein-Greece 3:35 pm.
Italy-Finland 3:35 pm.
Bosnia-Herzegovina-Armenia 3:35 pm.

ESPN+
English League On
Walsall-Barnsley 7:55 am.
European Championship Qualifying
Italy-Finland 3:35 pm.
Major League Soccer

Philadelphia-Columbus 7:30 pm.
NY Red Bulls-Orlando City 7:30 pm.
LAFC-Real Salt Lake 10:30 pm.
USL Championship
Saint Louis FC-Tampa Bay 2 pm.
Real Monarchs SLC-LA Galaxy II 3 pm.
Tulsa Roughnecks FC-Tacoma 4 pm.
Swope Park Rangers-Pittsburg 5 pm.
Charlotte-Atlanta United FC 2 7 pm.
Louisville City-Hartford 7 pm.
Colorado Springs-San Antonio FC 8 pm.
El Paso-Rio Grande Valley FC 9:30 pm. 
Portland Timbers 2-Las Vegas 10 pm.
Orange County SC-New Mexico United  10 pm.
Fresno FC-Reno 1868 FC 10:30 pm.

UNIVISION DEPORTES en VIVO
European Championship Qualifying
Gibraltar-Ireland 12:50 pm.
Malta-Faroe Islands 12:50 pm
Liechtenstein-Greece 3:35 pm.
Italy-Finland 3:35 pm.
Bosnia-Herzegovina-Armenia 3:35 pm.

Next story loading loading..

Discover Our Publications