Gold Cup: Results/TV Schedule

The Gold Cup group stage concludes on Wednesday with a doubleheader in Kansas City, where the USA and Panama will battle for first place in Group D.

Note: All times ET.

Saturday, June 15
CanadaMartinique 0.
(David 33, 53, Hoilett 63, Arfield 67. Att.: 65,527.)
Mexico 7 Cuba 0.
(Antuna 2, 44, 80, Jimenez 31, 64, Reyes 38, Vega 74. Att.: 65,527.(

Sunday, June 16
Haiti 2 Bermuda 1. (Pierrot 54, 66. Leverock 45+2. Att.: 19,410.)
Costa Rica 4 Nicaragua 0. (Oviedo 7, Borges 19, Aguilar 45+1, Cruz 75. Att.: 19,410.)

Monday, June 17
El Salvador 1 Curacao 0. (Bonilla 45+1. Att.: 17,874.)
Jamaica 3 Honduras, 2. (Orgill 15, 41, Lowe 56; Lozano 54, Castillo 90+2. Att.: 17,874.)

Tuesday, June 18

Panama 2 Trinidad & Tobago 0. (Cooper 53, Barcenas 69. Att.: 19,418.)
USA 4 Guyana 0. (Arriola 28, Boyd 51, 81, Zardes 55. Att.: 19,418.)

Wednesday, June 19

Martinique 3 Cuba 0 (Marveaux 45, Abaul 70, Fortune 84. Att.: 52,874)
Mexico 3 Canada 1. (Alvarado 40, Guardado 54, 77, Cavallani 75. Att.: 52,874)

Thursday, June 20
Haiti 2 Nicaragua 0. (Sabat 22, own goal 33.)
Costa Rica 2 Bermuda 1. (George 30, Aguilar 54; Wells pen. 59.)

Friday, June 21
El Salvador 0 Jamaica 0. (Att.: 22,395.)
Curacao 1 Honduras 0. (Bacuna 40. Att.: 22,395.)

Saturday, June 22
Panama 4 Guyana 2. (Arroyo 16, own goal 40, Davis pen. 51, G.Torres 86; Danns pen. 33, pen. 90+3. Att.: 23,921.)
USA 6 Trinidad & Tobago 0. (Long 41, 90, Zardes 66, 69, Pulisic 73, Arriola 78. Att.: 23,921.)

Sunday, June 23
Canada 7 Cuba 0 (David 3, 71, 77, Cavallini 21, Cavallini 43, 45+1, Hoilett 50. Att.: 59,283.)
Mexico 3 Martinique 2. (Antuna 29, Jimenez 61, Navarro 72; Parsemain 56, Delem 84. Att.: 59,283.)

Monday, June 24
Bermuda 2 Nicaragua 0. (Simmons 60, N. Wells 71.)
Haiti 2 Costa Rica 1. (Nazon pen. 57, Alexis 81; own goal 13.)

Tuesday, June 25
8 pm Jamaica vs. Curacao, FS1, UniMas, UDN
10 pm Honduras vs. El Salvador, FS1, UniMas, UDN

Wednesday, June 26
6:30 pm Trinidad and Tobago vs. Guyana, FS1, UniMas, UDN
8:30 pm Panama vs. USA, FS1, UniMas, UDN

Saturday, June 29
7 pm QF1: Haiti vs. Canada, FS1, Univision, UDN
9:30 pm QF2: Mexico vs. Costa Rica, FS1, Univision, UDN

Sunday, June 30
5:30 pm QF3: 1C vs. 2D, FS1, Univision, UDN
8 pm QF4: 1D vs. 2C , FS1, Univision, UDN

Tuesday, July 2
10 pm SF1: Winner QF1 vs. Winner QF2, FS1, Univision, UDN

Wednesday, July 3
9 pm SF2: Winner QF3 vs. Winner QF4, FS1, Univision, UDN

Sunday, July 7
9 pm Winner SF1 vs Winner SF2, FS1, Univision, UDN

Next story loading loading..

Discover Our Publications