Youth: 2021 boys and girls national championships

ECNL Boys

U-13 Final: San Diego SC 3 Seattle United 2
U-18/19 Final: Charlotte Independence Pro 1 San Diego Surf 0

July 22-26, 2021 in Fenton, Mo.
(World Wide Technology Park)

U-14 Finalists
Arlington Soccer
Crossfire Premier
Florida Premier
San Diego Soccer Club

U-15 Finalists

CESA
Charlotte SA
Dallas Texans Academy
Eclipse Select SC
Lonestar SC South
NCFC Youth Academy 
Pateadores ECNL
Washington Premier

U-16 Finalists

Carolina Elite SA
Dallas Texans Academy
Houston Dynamo
Manhattan Soccer Club
Richmond United
San Diego Surf
South Carolina United
Wilmington Hammerheads

U-17 Finalists

Carolina Elite SA
Dallas Texans Academy
Eclipse Select SC
NEFC
Pateadores
San Diego Surf
San Juan SC
STA

US Youth Soccer (Boys)

July 20-25, 2021 in Lakewood Ranch, Florida
(Premier Sports Campus at Lakewood Ranch)

U-13 Finalists
Mundelein SC Academy Tigres
Brentwood SC
Nona Soccer Academy
Utah Avalanche

U-14 Finalists
Bracket A:
Doral SC
Allegiance FC
Villanova Soccer Academy
Total Futbol Academy
Bracket B:
La Roca FC
Toca FC
Juventus Academy Miami
OC Surf

U-15 Finalists
Bracket A:
Miami Breakers
FC Europa
SC Wave
Total Futbol Academy
Bracket B:
La Roca FC
Real Jersey FC
Arlington SA
Nationals Union

U-16 Finalists
Bracket A:
Las Vegas Sports Academy
FC Evolution
Libertyville FC
All Nations Sports Academy
Bracket B:
PA Dominion FC
Kings Hammer Academy
Santa Clara Sporting
D'Feeters Kicks SC

U-17 Finalists

Bracket A:
Kansas City Scott Gallagher
Sparta United
United PDX
Real Jersey FC
Bracket B:
PA Dominion FC
New England Surf
Germantown Legends
St. Louis Scott Gallagher

U-18 Finalists

Bracket A:
Santa Barbara SC
Baltimore Celtic SC
Kingdom SC
West Florida Flames
Bracket B:
Las Vegas Sports Academy
Springfield South County Youth Club
Indiana Fire Juniors
Bethesda Blue

U-19/20 Finalists
Bracket A:
Team Boca
Strikers Miami FC
Lehigh Valley United
Chicago FC United
Bracket B:
Arlington SA
Tuzos Academy
St. Louis Scott Gallagher
Solar SC

ECNL Girls

U-13 Final: LAFC Slammers 0 Eclipse SC 0 (LAFC Slammers win on penalties)
U-14 Final: Solar 3 So Cal Blues 1
U-15
Final: KC Athletics 2 San Diego Surf
U-16
Final: LAFC Slammers 4 PDA Blue 2
U-17
Final: MVLA 1 LAFC Slammers 0
U-18/19 Final: Eclipse Select SC 3 Internationals SC 2

Girls Academy

U-13 Final: Oklahoma Energy FC 4 NEFC 0
U-14 Final: Cincinnati United 3 Lou Fusz Athletic 1
U-15 Final: NEFC 2 IMG Academy 1
U-16 Final: Cincinnati United 2 Utah Royals FC-Arizona 1
U-17 Final: Nationals Girls Academy 0 TSJ FC Virginia 0 (Nationals win on penalties)
U-19 Final: FC Bay Area 2 TopHat 0

US Youth Soccer (Girls)

July 20-25, 2021 in Lakewood Ranch, Florida
(Premier Sports Campus at Lakewood Ranch)

U-13 Finalists
League 30
Nationals Union
New England Surf
Team Boca

U-14 Finalists
Bracket A:
Lady Lobos Rush Premier
San Diego Albion SC
Legends FC
Cleveland Force SC
Bracket B:
Wasatch SC
Wake FC
South Carolina Surf SC
Dynamite Academy

U-15 Finalists
Bracket A:
Century V SC
Lady Lobos Rush Premier
Club Ohio
La Roca FC
Bracket B:
Cincinnati United Premier
Real Jersey FC
Solar SC
Broomfield SC

U-16 Finalists
Bracket A:
La Roca FC
Cincinnati United Premier
Philadelphia SC
Louisiana Fire SC
Bracket B:
Lady Lobos Rush Premier
Broomfield SC
Pittsburgh Hotspurs SC
Total Futbol Academy

U-17 Finalists
Bracket A:
Penn FC Youth
CFC Red Star
Sporting Saint Louis
Utah Celtic FC
Bracket B:
Galaxy SC
Team Boca
Sparta FC
Los Angeles SC

U-18 Finalists
Bracket A:
Keystone FC
Braden River SC
Nationals Union
FC Evolution
Bracket B:
Indy Premier SC
NCFC Youth
Total Futbol Academy
Impact United

U-19/20 Finalists
Bracket A:
Sporting Nebraska FC
Team Boca
Sparta FC
Beach FC
Bracket B:
FC Dallas Youth
Lady Lobos Rush Premier
Utah Soccer Alliance
1776 United FC Xtreme

Next story loading loading..

Discover Our Publications